Türkiye Maarif Vakfı Yetkilileri Paris'te Gençlerle Buluştu
Türkiye Maarif Vakfı Yetkilileri Paris'te Gençlerle Buluştu

Türkiye Maarif Vakfı Yetkilileri Paris'te Gençlerle Buluştu

Vakfın Avrupa Masası Koordinatörü Bulut, gençlere Avrupa İstihdam Projesini tanıtarak Türkiye Maarif Vakfının çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Fransa'nın başkenti Paris'te, Türkiye Maarif Vakfı yetkilileri, öğrenci ve gençlerle bir araya geldi.

Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu' ndaki etkinliğe, Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, Konsolos Müslüm Aygün, Paris Din Hizmetleri Müşavir Vekili Fevzi Hamurcu, Türkiye Maarif Vakfı Avrupa Masası Koordinatörü Kemal Bulut, Türkiye Maarif Vakfı Mevzuat Hukuk Uzmanı Mustafa Ekrem Togay ve Türkiye Maarif Vakfı Avrupa Masası Uzman Yardımcısı Yasin Parıldar katıldı.

Türkiye Maarif Vakfı Avrupa Masası Koordinatörü Bulut, daha önce şubat ayında Fransa'ya gelerek eğitimciler, hukukçular ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiğini, şimdi de bu etkinlikle gençlerle ve öğrencilerle buluşmak istediğini söyledi.

Türkiye Maarif Vakfını kısaca tanıtan, Avrupa İstihdam Projesini anlatarak Vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bulut, Avrupa'da birçok toplantı gerçekleştirdiklerini, toplantılarda Türklerin yoğun yaşadığı bölgelerde iki dilde eğitim veren okullar, okul sonrası eğitim ve velilere rehberlik faaliyetlerinin eksikliğinin ortaya çıktığını belirtti.

Bulut, Avrupa'da birden fazla dil bilen üniversite mezunlarının varlığından haberdar olduklarını, Fransa'da yetişmiş ve eğitim almış gençleri Türkiye Maarif Vakfı olarak istihdam etmek üzere bir proje geliştirdiklerini ancak bu projenin uzun vadede gerçekleşeceğini vurguladı.

Türkiye Maarif Vakfı Avrupa Masası Uzman Yardımcısı Parıldar da Vakfın İstanbul'daki merkezi veya Avrupa'da yürütülecek faaliyetler kapsamında gençlere istihdam imkanları sunulabileceğini söyledi.

KAYNAK: Paris (AA)