Türkiye Maarif Vakfı’ndan Kosova’da İki Okul
Türkiye Maarif Vakfı’ndan Kosova’da İki Okul

Türkiye Maarif Vakfı’ndan Kosova’da İki Okul

Haziran 14, 2017

Önümüzdeki eğitim sezonunda 30 ülke hedefiyle çalışmalarını sürdüren Türkiye Maarif Vakfı, bu hedef doğrultusunda Kosova’da iki okulu bünyesine dahil etti.

Balkan coğrafyasına özel bir önem veren Türkiye Maarif Vakfı, geçtiğimiz eğitim sezonunda devraldığı Priştine’deki okul yanında, önümüzdeki yıl faaliyete geçmek üzere Prizren’de de yeni bir okul için anlaşma yaptı. 2017-2018 akademik yılına Kosova’da iki okul ile eğitime başlayacak.

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin yer aldığı iki okulda da tüm çalışmalarını hızla yürüten Türkiye Maarif Vakfı, Priştine’deki devralınan okulun mezuniyet töreninin ardından çok sayıda davetlinin katılacağı bir iftar programıyla, bir anlamda Kosova’daki okullarının lansmanını yapacak.

Programda bölge insanına Vakfın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verilecek ve yeni eğitim döneminde iki yeni okulun Kosovalılar’ın hizmetinde olacağı bildirilecek.

17 Haziran tarihinde Priştine'de gerçekleştirilecek iftar programı, Kosova’nın eğitim hayatına çok önemli katkılar sağlaması beklenen Maarif Okulları ile ilk tanışma olması sebebiyle bölge insanı tarafından da heyecanla bekleniyor.