TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği
TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği

TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği

Nisan 24, 2024

Türkiye Maarif Vakfı'na bağlı Maarif Okulları’ndan Güney Afrika, Pakistan ve Venezuela'dan öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı “TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” bu yıl 18-24 Nisan tarihleri arasında Ankara'da büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Filistin'in onur konuğu olduğu programa, 29 ülkeden 500 misafir çocuk katıldı. Her ülke grubunun çeşitli gösterileriyle katıldığı programın şenlik kutlaması 23 Nisan Salı günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Ayrıca 21 Nisan Pazar Başkent Millet Bahçesi’nde tüm çocuklar yöresel kıyafetleri ile özel dans gösterilerini büyük bir coşku ile sunarken TRT canlı yayın ile tüm dünyaya bu görsel şöleni yansıtıldı. Maarifli öğrencilerimiz kendi ülkelerinin yerel hikayelerini anlatan dansları ile gösterilere renk kattılar.

Dünya çocuklarının bir arada olduğu 23 Nisan çocuk şenliği kapsamında Maarif okulları Güney Afrika, Pakistan, Venezuela’dan öğrenciler, Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını göstermek amacıyla Ankara Etlik Şehir Hastanesinde ziyaret gerçekleştirdiler.

Dünya çocukları bu özel şenlik kapsamında Anıtkabir’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıl dönümünde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Soba ve Ankara Valisi Vasip Şahin’i, makamlarında ziyaret ederek hediyelerini takdim ettiler.

23 Nisan Çocuk Şenliği sonrası Güney Afrika, Pakistan ve Venezuela Maarif Okullarından gelen öğrenciler İstanbul Gezisi gerçekleştirdiler.