The Educator Dergisinden Avustralya Maarif Okullarına Ödül
The Educator Dergisinden Avustralya Maarif Okullarına Ödül

The Educator Dergisinden Avustralya Maarif Okullarına Ödül

Mayıs 29, 2023

51 ülkede bulunan eğitim kurumlarıyla dünyanın 5. büyük eğitim kurumu haline gelen Türkiye Maarif Vakfı, ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla çeşitli kurumlarca ödüllendirilmeye devam ediyor. Avustralya Uluslararası Maarif Okulları, bu yıl ülkede Pozitif Eğitim Okulları Derneği’nin (PESA) sponsorluğunda, eğitim alanının önemli yayın organlarından The Educator Dergisi’nin verdiği “5-Yıldız Çalışanlarca Tercih Edilen Okul 2023” ödülünü aldı. The Educator Dergisi, yaptığı açıklamada bu okulların “özgün” bir kültüre sahip olduklarını ve kültürlerini eğitime yansıtmada “öncü” olduklarını belirtti. 


Çalışanlarına destekleyici ve ilham verici ortamlar sağlayan; okul kültürü, hizmet içi eğitim imkânları, psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri ile saygı ve hoşgörüye dayalı bir kültürel ortam sağlama gibi kriterlere göre seçilen okullara verilen ödül, ülkede 2019’dan bu yana eğitim öğretime devam eden Avustralya Uluslararası Maarif Okullarına verildi. Okul ödülünü Ağustos ayında Sydney Dolton House’da düzenlenecek ödül töreninde alacak.


Tüm ülkede bu ödüle layık görülen 8 okuldan biri olan Avustralya Uluslararası Maarif Okulları, 2019 yılında 45 öğrenci ile eğitim öğretime başladı. 418 öğrencisi ile K-9 arası eğitim veren Avustralya Uluslararası Maarif Okullarına kayıt yaptırmayı bekleyen binin üzerinde öğrenci bulunması nedeniyle Maarif yetkilileri yeni okul binası yaptırma faaliyetlerini sürdürüyor.