Türkiye Maarif Vakfı Öğrencilerinin Başarı Hikayeleri Kitaplaştı
Türkiye Maarif Vakfı Öğrencilerinin Başarı Hikayeleri Kitaplaştı

Türkiye Maarif Vakfı Öğrencilerinin Başarı Hikayeleri Kitaplaştı

Mayıs 29, 2024

Geçtiğimiz asırdan beri sayılı birkaç ülkenin her kıtada okullar açarak günümüz dünyasının şekillenmesinde etkili olduğu uluslararası eğitim sahasına 2016’da kurulan bir eğitim ve kültür diplomasisi kurumu olarak kurulan Türkiye Maarif Vakfına bağlı okullar başarı hikayeleri ile ülkelerde öne çıkıyor.

Kuruluşunun sekizinci yılında Pakistan’dan Amerika’ya, Kamerundan Bosna’ya, Gürcistan’dan Avustralya’ya 52 ülkedeki Maarif okulları öğrencileri ulusal ve uluslararası sınav, yarışma, bilim fuarı ve festivallerinde sanat ve spor faaliyetlerinde ülke birincileri çıkaran TMV, bu alanda ülkelerden gelen somut başarılarını “Maarif Başarı Hikâyeleri” adıyla kitaplaştırarak bir araya getirdi.

Sekiz yıl içinde altı kıtada 52 ülkede 470 eğitim kurumu açarak 53 bin öğrenciye ulaşan vakıf, en önemli öğrenci, okul başarılarından oluşan 140 başarıyı, “Ülkesi, okulu, öğrenci ismi ve derece aldığı sınav adı ve puanını” içerecek şekilde 160 sayfada bir araya getirdi.

Dünyamızın geleceği ve ülkelerin esas büyük ihtiyacı olan bilim ve teknolojiyi insanlığın yararına kullanacak iyi insanlar yetiştirme gayesiyle yola çıkan Türkiye Maarif Vakfına bağlı Uluslararası Maarif Okulları; eğitim alanında okul içi ve dışı uygulamalarıyla adından söz ettiriyor. Yerel milli kültürleri temel alıp evrensel nitelikleri esas alan özgün Uluslararası Maarif Programını (IM) uygulayan okullara yönetim ve toplumların artan talebi başarı hikâyelerini de beraberinde getirdi, getiriyor.

Okumak İçin Tıklayınız