Öğretmen Adayları İstihdama Yönelik Yüksek Lisans Bursluluk Programı
Öğretmen Adayları İstihdama Yönelik Yüksek Lisans Bursluluk Programı

Öğretmen Adayları İstihdama Yönelik Yüksek Lisans Bursluluk Programı

Mayıs 10, 2023

Türkiye Maarif Vakfı, İstihdama Yönelik Yüksek Lisans Bursluluk Programı kapsamında eğitim fakültelerinden yeni mezun olmuş, başarılı, uluslararası öğrencilerin yüksek lisans eğitimleri süresince (1 yıl) desteklemeyi, mezuniyetleri sonrasında başta vatandaşı oldukları ülke olmak üzere faaliyette bulunduğu ülkelerdeki Maarif Okullarında istihdam etmeyi amaçlamaktadır.


Başvuru kriterlerini karşılayan, teknik elemeden ve mülakattan başarı ile geçen adaylar, Vakfımızın iş birliği protokolünün bulunduğu Marmara Üniversitesi Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programına yönlendirilmektedir. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünün bilimsel değerlendirme sınavından ve mülakatından başarıyla geçen adaylar bursluluk programına kabul edilmektedir.


Başvurusu kabul edilen ve yüksek lisans eğitimlerine başlayan bursiyerler


• Eğitim bursu

• Konaklama bursu

• Senelik devlet sağlık sigortası

• Okul harcı

• Senede bir defa ülkesine gidiş-dönüş uçak bileti ile desteklenmektedir.


Marmara Üniversitesi Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programının 1 senelik (2 dönem) ders yükümlülüğü bulunmaktadır. Burs programına kabul edilen adaylar, Türkiye Maarif Vakfı’nın hazırladığı oryantasyon ve gelişim programına katılmalıdır. İstihdam süreçleri, adayların mezuniyetleri sonrası yetkinlik durumlarının değerlendirilmesi ve açık pozisyonlara göre İnsan Kaynakları Dairesi tarafından yürütülecektir.

Başvuru Şartları


• Eğitim fakültesi (öğretmenlik), psikoloji, pedagoji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunu olmak

• En az C1 düzeyinde Türkçe yeterliğine sahip olmak

• Adli sicil kaydının olmaması


(Uluslararası öğrencilerin ve mezunların başvuruları kabul edilmektedir.)


BİLGİ:

  1. 1. Halen yüksek öğrenimine devam eden lisans son sınıf öğrencileri zorunlu alandaki diploma yükleme alanına öğrenim belgelerini yükleyeceklerdir.

  2. 2. Halen yüksek öğrenimine devam eden lisans son sınıf öğrencileri not ve transkript dökümü yükleme alanına bir önceki dönemin notunu ve not dökümünü yükleyeceklerdir.