Türkiye Maarif Vakfı Fransa’da Eğitim Merkezi Açtı

23.09.2019

Türkiye Maarif Vakfı, Fransa’nın Strazburg kentinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine hitap edecek bir eğitim merkezi açtı.

Strazburg Üniversitesi kampüsü yanında açılan eğitim merkezinde tanıtım etkinliği düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, merkezin eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Türkiye Maarif Vakfı Fransa Direktörlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada, Fransa’daki vatandaşların Vakfın faaliyetleri açısından önemli bir hedef kitleyi oluşturduğunu belirtti. Yetkililer, “Türkiye Maarif Vakfı olarak bulunduğumuz ülkelerde toplumun geneline hitap eden eğitim kurumları kurma hedefimiz var. Bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz, dolayısıyla kapılarımız herkese açık. Bulunduğumuz ülkede eğitim anlamında topluma ne gibi katkıda bulunabiliriz, bunun için mücadele veriyoruz” ifadeleriyle temel gayelerini ifade ettiler.

Ülkede eğitim alanındaki eksikleri tespit edip artı değer kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden Vakıf temsilcileri, “Eğitim merkezimizde okul öncesinden üniversiteye kadar öğrencilere ve yetişkinlere hitap eden bir eğitim sistemi mevcut. İlkokul, ortaokul ve üniversite öğrencileri burada istediğini bulabilecek” diye konuştular.

Vakıf yetkilileri, Türkiye Maarif Vakfı’nın Avusturya ve Almanya’da faaliyetler yürüttüğünü, Belçika’da da temsilciliğinin bulunduğunu, Hollanda’ya açılmayı planladıklarını belirterek, şunları söylediler:

“Amacımız tüm Fransa ve Avrupa'da faaliyet göstermek. Dolayısıyla bu eğitim merkezinin tam anlamıyla sistemini oturttuktan sonra Fransa’nın diğer şehirlerinde, vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı özellikle Lyon ve Paris’te faaliyetlerimize başlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz. 2020’de en az 2-3 eğitim merkezi açarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Böyle bir hedefimiz var.”

BENZER HABERLER

Video Title