Türkiye Maarif Vakfı, Dünyaya Türkçe Öğretiyor

26.09.2020Türkiye Maarif Vakfı olarak 26 Eylül Türk Dil Bayramında, dünyaya Türkçe öğretmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 

Türkiye Maarif Vakfı, kurulduğu 2016 yılından bu yana Anadolu'nun kadîm irfan geleneğini esas alan kapsamlı eğitim faaliyetleri ile 42 ülkede, 334 okul açarak 40 bin öğrenciyi Türkçe ile tanıştırdı.

Maarif Okulları, okul öncesinden liseye kadar örgün eğitimin her kademesinde sistemli bir biçimde Türkçe derslerine yer vermektedir. Böylelikle öğrencilerin en az B2 seviyesinde Türkçe yeterliğe sahip kişiler olarak mezun olmaları hedeflenmektedir.

Öğrencilerin çok boyutlu ve kuşatıcı eğitim anlayışıyla bilgi, beceri, tutum ve değerler çerçevesinde akademik gelişimlerini tamamlamalarını hedefleyen Türkiye Maarif Vakfı, aynı zamanda dostluk köprülerini güçlendirmek ve pekiştirmek  amacıyla Türkçe öğretimine de büyük önem vermektedir. 

İlk defa Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Müfredatı yayınlandı

Türkçe öğretiminin uluslararası dil öğretimi standartlarına göre yapılandırılmasında ve yürütülmesinde, alanda önemli bir boşluğu dolduracak olan ‘’Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Programı’’ ilk defa Türkiye Maarif Vakfının öncülüğünde hazırlandı. Dünyanın dört bir yanındaki Maarif Okulları öğrencileri, “Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı” temelinde sistemli bir biçimde Türkçe öğrenmeye devam etmektedir.

DİĞER HABERLER

Video Title