Türkiye Maarif Vakfı Çalışmalarını Hızla Devam Ettiriyor

09.04.2018

Türkiye Maarif Vakfı pilot ülke olarak belirlediği Tunus’ta çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Torpil ve Mahmut Özdil ile birlikte Öğretmen Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanı Osman Demirgül Tunus Maarif Okullarını ziyaret ettiler.

Tunus Maarif Okullarında eğitimlerine devam eden Fransızca Dil Programı ve Fransızca Lisans Programı öğrencileri yani Maarif Okulları aday öğretmenleri için Eğitim Programı düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalın Kılıç Türel, Fransızca Dil Programı ve Fransızca Lisans Programı öğrencileri ile ‘Eğitim Vizyonu’ konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğretmen Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanı Osman Demirgül’ün de katıldığı programda Ölçme Değerlendirme, Eğitim Teknolojileri, Sınıf Yönetimi ve Öğrenci ile İletişim konuları işlendi. Doç. Dr. Mustafa Öztürk ‘Güncel Eğitim Metotları ve Eğitim Teknolojilerini Kullanma’ konusunu anlattı.

Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Torpil öğrencilere yönelik ‘Büyük Düşünme ve Sorumluluklarımız’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Çalışma Ziyaretleri için Tunus’ta bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özdil de bir dizi görüşmenin ardından Eğitim Programına katılarak ‘Gelecek Vizyonu’ konulu bir konuşma yaptı ve öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

BENZER HABERLER

Video Title