Türkiye Maarif Vakfından dünyadaki Türkçe eğitimine büyük katkı, yardımcı okuma kitapları projesi hayata geçiyor

11.05.2021

Dünyanın dört bir yanında açtığı eğitim kurumlarında “Türkçeye Değer” sloganıyla eğitim faaliyetleri yürüten Türkiye Maarif Vakfı, bu kapsamda üçüncü projesini başlattı.
 

Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı’nın hazırlanması ve programın Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylanmasının ardından müfredat temelli Türkçe ders kitap setleri projesi başlatıldı. Bu yıl tamamlanması düşünülen ders kitaplarına ek olarak örgün eğitim kademelerine (K12) uygun, etkileşimli okuma kitaplarının hazırlanması planlanıyor.

Öğrencilerin yaş seviyesi ve dil düzeylerine göre müfredat temelli yapılandırılan farklı türlerde okuma kitaplarının hazırlanması için başlatılan çalışmaların Türkçenin yabancı dil olarak öğretiminde önemli bir ihtiyaca karşılık vereceği düşünülüyor. Alanında uzman editör ve yazarların yürüteceği proje ile öğrencilerin dil gelişiminin desteklenmesi, söz varlığının zenginleştirilmesi, Türkçeye aşinalık kazanmalarının sağlanması ve Türk kültürüne olan ilgilerinin artırılması hedefleniyor.

DİĞER HABERLER

Video Title