Türk Kızılayı İle Maarif Vakfı’ndan Erbil’de Giysi Yardımı

25.09.2019

Türk Kızılayı, Türkiye Maarif Vakfına bağlı Erbil Uluslararası Maarif Okulu’nda eğitim gören öğrencilerle birlikte Irak’ın Erbil kentindeki iç göçmen kamplarında yaşayan yetim çocuklara giysi yardımında bulundu.

Türk Kızılay Irak Delegasyon Başkanı Tahir Kahveci, Türk Kızılay organizasyonunda Erbil Uluslararası Maarif Okulu ve LC Waikiki firması iş birliğinde 250 yetim çocuğa giysi dağıttıklarını söyledi.

Yardım faaliyetine öğrencilerin de katıldığını belirten Kahveci, “Organizasyonun asıl amacı farkındalık oluşturmaktır. Bunu yaparken de Maarif Okulu’nu dahil ettik ki öğrenciler, ihtiyaç sahibi insanlara yardım yapmanın ne demek olduğunu anlasınlar” diye konuştu.

Kahveci, Türk Kızılayı’nın Musullu iç göçmenler başta olmak üzere Irak’taki ihtiyaç sahiplerine yönelik insani yardım faaliyetlerinin devam edeceğini dile getirdi.

Gönüllü olarak dağıtıma katılan Erbil Uluslararası Maarif Okulu öğrencilerinden Nazlı Ahmed de sosyal farkındalık projesi kapsamında böyle bir faaliyette yer almaktan mutlu olduklarını ifade etti.

BENZER HABERLER

Video Title