Tunus’lu Velilerin Maarif Coşkusu

17.09.2019

Türkiye Maarif Vakfı'nın Tunus'ta bulunan Cambridge Lisansı’na sahip, 14 ülkeden öğrencisi olan uluslararası okulunun yeni eğitim yılı açılışı coşkulu bir törenle başladı.

Başkent Tunus’taki okulun bahçesinde gerçekleştirilen törene, Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Refik Ali Onaner, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe ile Türkiye Uluslararası Maarif Okulları Tunus Direktörlüğü yetkililerinin yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Onaner, Maarif Okulu’nun kısa sürede elde ettiği bu başarı ve Tunus’lu öğrencilerin okula gösterdiği ilginin bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, diğer ülke büyükelçilerinin de Tunus Maarif Okulları’ndan övgüyle bahsettiklerini dile getirdi.

Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Kabaktepe de 35 ülkede 300 okulu bulunan büyük bir eğitim ailesiyle tüm dünyada olduğu gibi Tunus’ta da Maarif Okulu’nun “hem kendi ülkelerine, hem tüm insanlığa faydalı olacak nesiller yetiştirilmesi için çaba sarfedecek” bir eğitimi amaçladığını söyledi.

Türkiye Uluslararası Maarif Okulları Tunus Direktörlüğü yetkilileri de Türkiye Maarif Vakfı’nın Tunus'taki okulu ilk açıldığında “potansiyelinin çok altında ve şartlarının oldukça mütevazı olduğunun” altını çizerek, okulun faaliyet gösterdiği iki yıl içinde elde ettiği başarılar ve uluslararası düzeyde eğitim akreditasyonlarını elde edecek kalite standartlarını sağlamasının ardından Tunuslu öğrenciler ve aileler için bir çekim merkezi haline geldiğini aktardı.

Otantik Tunus mimarisiyle iki katlı, geniş bahçesiyle eğitine başlayan okul 180 öğrencisiyle tam kapasite çalışıyor.

 

BENZER HABERLER

Video Title