Sudan Türkiye Maarif Vakfı Okulları’nda mezuniyet heyecanı

25.02.2019

Türkiye Maarif Vakfı Sudan Hartum Okulları ikinci mezuniyet programında 310 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi.
Türkiye Maarif Vakfı Sudan Hartum Okulları ikinci mezunlarını verdi.

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine, Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Doç. Dr. Cihad Demirli, Afrika Koordinatörü Mustafa Efe ve Sudan Eğitim Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra bazı resmi kurumların ve STK'ların temsilcileri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, törende yaptığı konuşmada, "Sudan okullarımız kalitesiyle örnek teşkil edecek durumda. Hedefimiz her gün daha ileriye gitmek ve en iyi okul olmaktır. Bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz." dedi. Neziroğlu, bu sene Hartum ve Niyala'daki Türkiye Maarif Vakfı okullarından daha fazla öğrenciyi burslu olarak Türkiye'ye göndermek istediklerini belirtti.

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Doç Dr. Cihad Demirli ise Vakfın, dünyanın 42 noktasında 29 binden fazla öğrencisiyle çalışmalarına devam ettiğini, Türkiye'nin eğitim metodunu ve tecrübelerini gittiği ülkelere götürdüklerini belirterek, "Tam kapasiteyle eğitim veriyoruz. Nasip olursa gelecek eğitim sezonuna üçüncü okulumuzu açacağımızın müjdesini vereyim. Sudan'ı çok önemsiyoruz. Türkiye Maarif Vakfı, dünya genelinde 300'e yakın okulu, 2 üniversitesi ve 30'u aşkın yurduyla faaliyet gösteriyor. Sudan, bizim ilklerimizden ve en başarılı modellerimizden." diye konuştu. 

Türkiye Maarif Vakfı Sudan Direktörü Fahreddin Keskin, okulun Sudan'da yakaladığı başarıya dikkati çekerek emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından öğrenciler Arapça, Türkçe şiir ve şarkılar seslendirdi. Etkinlik anaokulu, ilkokul ve lise düzeyinde 310 öğrenciye mezuniyet belgeleri ve hediyelerinin verilmesinin ardından sona erdi.

BENZER HABERLER

Video Title