Senegal Maarif Okulları yeni eğitim yılına “Merhaba” dedi

23.10.2019

Türkiye Maarif Vakfına bağlı Senegal'deki okullarda 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması vesilesiyle program düzenlendi.

Başkent Dakar'a yaklaşık 60 kilometre mesafede bulunan Thies kentindeki okulda düzenlenen yeni eğitim yılına “Merhaba” programına çok sayıda davetli ve aile katıldı. Thies Valisi Mouhamadou Moustapha Ndao, Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nihat Civaner, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe ve Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Mustafa Özdil’in de iştirak ettiği etkinlikte, öğrenciler yeni eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanını yaşadı.

Kabaktepe program dolayısıyla yaptığı konuşmada, Türkiye Maarif Vakfı’nın kültür ve medeniyet etkileşimini ortak iyiye ulaştıracak bir yol olarak gören Türkiye'nin uluslararası eğitimde dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi.

“Vakfımız, vizyonu ve misyonu gereği iyi insan yetiştirmeyi kendisine şiar edinmiş bir kurumdur” diyen Kabaktepe Vakfın temel hedeflerinin başında adaleti esas alan, iyiliği hedefleyen, güzelliği arayan, faydalı olanı kovalayan ve beslenirken iyi güzel olandan beslenen eğitimli insan yetiştirmenin yer aldığını kaydetti.

Programda öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlikler ilgiyle izlendi.

BENZER HABERLER

Video Title