Saraybosna Maarif Okulları Yeni Eğitim-Öğretim Yılına “Merhaba” Dedi

01.01.1970

Türkiye Maarif Vakfı’nın Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan okullarında 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması vesilesiyle program düzenlendi.

Anaokulu, ilköğretim okulu ve lise düzeyinde eğitim veren Saraybosna Maarif Okulları’nda düzenlenen “Yeni Eğitim Yılına Merhaba” programına çok sayıda davetli ve aile katılırken, öğrenciler yeni eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanını yaşadı.

Programa iştirak eden Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, yaptığı açıklamada öğrencilerin ülkenin geleceği olduğunun altını çizerek, tüm öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Refik Özen de iki ülke arasındaki iş birliğinin artarak devam edeceğini ifade etti.

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Göksu da, Bosna Hersek’te Maarif Okulları’nı tercih eden öğrenci ve ailelere teşekkür ederek, çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlikler konuklar tarafından ilgiyle izlendi.

Saraybosna'nın Mojmilo semtinde faaliyet gösteren Maarif Okulları, 2018’de kapılarını açmıştı. Kampüste okulların yanı sıra spor salonu ve yemekhane de bulunuyor.

BENZER HABERLER

Video Title