Saraybosna Büyükelçisi Koç: Çocuklarınızı Türkiye Maarif Okullarına yönlendirebilirsiniz

07.09.2018

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada Türkiye Maarif Vakfının Bosna Hersek'te eğitim açısından iyi bir alternatif oluşturduğunu söyledi.

"Türkiye Maarif Vakfı'nın burada yapılanmasını tamamlaması ve yeni eğitim-öğretim döneminde okulunu açmış olması bizi son derece mutlu ediyor. Zira bu esasen sahada bizim tanıdığımız, bildiğimiz, Türkiye tarafından doğru adresler oluşturması bakımından önemli bir adım. Artık tanınmış, bilinmiş, Türkiye tarafından kabul edilen okullar var. Dolayısıyla çocuklarınızı Türkiye Maarif Okullarına yönlendirebilirsiniz. Aynı şekilde bizim daha önceden mevcut olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) ve onun da bağlı olduğu okullarımız mevcut." diye konuştu.

Türkiye'nin kaynaklarıyla ve enerjisiyle tüm Balkanlar'da eğitim kurumlarını güçlü bir şekilde oluşturmuş olduğunu dile getiren Koç, "Bu hain FETÖ ve onun yönettiği okulların geleceğinin olmadığını bu vesileyle tekrar teyiden söylemek isterim." dedi.

Bosna Hersek makamların FETÖ okullarının parasal bağlantıları hakkında yoğun şekilde teftiş ve denetlemeler yaptığına dikkati çeken Koç, "Bu okulların bir an evvel kapanması, bizim sahada görmek istediğimiz husus." ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Video Title