Şampiyonlar Türkiye Maarif Vakfı Tunus Direktörlüğünü Ziyaret Etti

25.04.2018

"Cadets African Cup 2018" şampiyonası nedeniyle Tunus’ta bulunan Judo Erkek Ümit Milli Takımı sporcuları, antrenörler Furkan Othan ve Erkut Şahin yönetiminde Türkiye Maarif Vakfı Tunus Direktörlüğünü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında devletimizi ve milletimizi yurt dışında temsil etmenin onur ve gururunu yaşadıklarını belirten Antrenör Furkan Othan, "Ülkemizin gönüllü eğitim elçileri Türkiye Maarif Vakfı mensuplarını ziyaret etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Türk Bayrağını müsabakalarda göndere çekmenin onurunu yaşıyoruz. Sizler de aynı şekilde ülkemizin bayrağını evinizden kilometrelerce uzaklarda dalgalandırmak ve milletimizi temsil etmek için takdire şayan çabalarda bulunuyorsunuz" dedi. Türkiye Maarif Vakfının Tunus’ta ve dünyanın dört bir yanında yaptığı çalışmalarla ilgili Ümit Milli Takımı sporcularına bilgi veren Tunus Direktörü Murat Yılmaz'a ziyaret sırasında Lisans Programı öğrencilerimiz de eşlik ettiler.

Uluslararası şampiyonada milli takımımız 11 sporcusu ile 3 altın, 2 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya alarak takım halinde şampiyon oldular.

BENZER HABERLER

Video Title