New York Üniversitesi Tiran'ın akademik yıl açılışı gerçekleştirildi

19.10.2019

Maarif Vakfı bünyesindeki New York Üniversitesi Tiran’ın 2018-2019 akademik eğitim yılı açılışı Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı törenle yapıldı.  
Açılış töreninde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, New York / Empire State Üniversitesi temsilcisi Dr. Sheila Aird ve New York Tirana Üniversitesi (UNYT) Rektörü Prof. Dr. Fatos Tarifa birer konuşma yaptılar. 
 Törenin açılış konuşmasını yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kurumsal iş birliği ve eğitimin önemine değindiği konuşmasında, iki yıl önce kurulan Türkiye Maarif Vakfı’nın dünyada 30'dan fazla ülkede 161 okulu bünyesinde barındırdığını ve yüksek kalitede eğitim sunduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Arnavutluk bizim için sadece bölgede iş birliği yapacağımız bir ülke değil, köklü ve tarihi bağlarımızın olduğu gerçek dostumuz olan bir ülkedir.” Yeni akademik yılda öğrencilere başarılar dileyen Bakan Çavuşoğlu, New York / Empire State Üniversitesi temsilcilerine katılımları için teşekkür etti ve uluslararası üniversitelerle iş birliğinin üniversite eğitiminin başarısı için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

 

BENZER HABERLER

Video Title