Maarif Öğrencileri’nden Spor Dallarında Büyük Başarı

17.12.2019

Kosova Yüzme Federasyonu tarafından Priştine-Prugoc’ta bulunan Pishina “Zenit”te Yüzme Şampiyonası düzenlendi. 300’den fazla yüzücünün katıldığı şampiyonada Prizren Maarif Okulu öğrencileri kendi kategorilerinde büyük bir başarıya imza attı.

Öğrencilerimizden Beren Zijabeg 5 altın 1 bronz madalya ile turnuvada rekor kırdı. Batuhan Zijabeg ve Amin Durguti ikişer altın, Atik Mustafa 2 gümüş, 1 bronz ve Diar Bylbyli 1 bronz madalya kazandı. Toplamda 9 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 14 madalyayla ödüllendirilen öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Priştine Maarif Okulu öğrencileri ise Priştine Bölgesel Masa Tenisi Turnuvası’nda 16 Ortaokul arasında birincilik elde etti. Nadir Ymeri, Omer Demolli ve Hani Mehmeti’den oluşan okul takımı oynadıkları tüm maçları kazanarak Priştine birincisi oldu.

Okul takımı ulusal müsabakaya Priştine Temsilcisi olarak katılmaya hak kazandı. Aynı turnuvaya kız takımı olarak katılan Priştine Maarif Okulu lise kız takımı Priştine ikincisi, ortaokul kız takımı ise Priştine üçüncüsü oldu.

BENZER HABERLER

Video Title