Güney Afrika Cumhuriyeti heyetinden Türkiye Maarif Vakfına ziyaret

03.08.2019


Bir dizi görüşme gerçekleştirmek üzere Türkiye’de bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti üst düzey yöneticilerinden oluşan heyet, Türkiye Maarif Vakfını ziyaret etti.

Güney Afrika Cumhuriyeti Enerji ve Mineral Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Bavalile HLONGWA, Spor, Sanat ve Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Nocawe MAFU, Temel Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Mkgabo MHAULE, Gauteng Eyaleti Spor, Sanat ve Kültür Bakanı Sayın Mbali HLOPHE, ANC Genel Sekreteri Sayın Elias MAGASHULE, ANC Kadın Komitesi Başkanı Sayın Bathabile DLAMINI, ANC NEC/NWC Üyesi Toni YENGENI, ANC CEO’su Nhlanhla MABASO, ANC TGO’nun Başkanı Keith KHOZA, ANC SGO Personel Başkanı Justice PIITSO, ANC Araştırmacı Morris MASUTHA, ANC Araştırmacı Ndivho MAGINYA, ANC Uluslararası İlişkiler Departmanı Başkanı Tsioane MATLANYANE, ANC Videographer Amos PHAGO’den gibi isimlerin bulunduğu 26 kişilik heyet, Türkiye Maarif Vakfı Genel Merkezini ziyaret ederek, TMV Başkanı Birol Akgün, Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, Mütevelli Heyeti Üyeleri Doç. Dr. Cihad Demirli ve Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Maarif Vakfı’nın dünyada ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki faaliyetleri hakkında bilgilendirilen heyet, Türkiye’de lisans eğitimi gören Güney Afrikalı öğrencilerle Maarif Vakfı aracılığıyla bir araya geldi.

Düzenlenen hediye seronomisi ve fotoğraf çekimiyle program sona erdi.
BENZER HABERLER

Video Title