Gana Maarif Okulları Eğitime Başladı

11.11.2019

Türkiye Maarif Vakfı, Gana Cumhuriyeti’nin Başkenti Accra’da Maarif International School Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirdi.

Törene Türkiye Cumhuriyeti Accra Büyükelçisi Özlem Ergün Ulueren, Gelişmekte Olan Bölgeler ve Zongo Kalkınma Bakanı Dr. Mustapha Abdul-Hamid, Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben, Accra Belediye Başkanı Mohammed Adjei Sowah, Yabancı Misyon Temsilcileri, Gana Dışişleri ve Eğitim Bakanlığı temsilcileri, parlamento üyelerinin yanı sıra çok sayıda Ganalı ve Türk işadamları katıldı.

Reviri, Laboratuvarları ve Kütüphanesiyle Dikkat Çekiyor

Accra’nın Airport Residantial bölgesinde bulunan okul, 2 ile 5 yaş arasındaki öğrencilere yönelik Montesori müfredatı ve 14’er kişilik iyi donatılmış sınıfları ile dikkat çekiyor.

Kapalı ve açık alan oyun alanlarında öğrencilerin fiziksel gelişimlerine yönelik aktiviteler gerçekleştirilirken, sanat ve drama sınıfında kendilerini iyi ve doğru ifade etmelerini destekleyen, eğlenerek öğrenecekleri faaliyetler sunuluyor. Reviri, iyi donatılmış bilgisayar sınıfı ve okuma kulübü aktivitelerinin yapıldığı kütüphanesi dikkat çekiyor. Maarif International School’da STEAM odaklı çalışma istasyonlarında kritik düşünme ve sorun çözme becerileri geliştiriliyor. İngilizce, Türkçe ve Fransızca gibi 3 farklı dilin öğretildiği okulda tarım ve ekoloji dersleri ile dans ve müzik dersleri de veriliyor.

BENZER HABERLER

Video Title