Erbil’de Maarif Öğrencileri geri dönüşümle yoksullara destek oluyor

14.06.2019

Irak'ta faaliyete başlayan Erbil Uluslararası Maarif Okulu, Erbil kentinde "Geri Dönüşüm Hayat Oluyor" isimli ilginç bir proje başlattı.

Okulda çeşitli atıkları ayrıştırıp elde ettikleri kazanç ile yardıma muhtaç ailelere erzak kutusu almaya hazırlanan öğrenciler yardım paketlerine "Umut Kutusu" adını verdi.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Maarif Vakfı Irak Direktörü Muhammed Emin Şimşek, sadece akademik başarıyı hedeflemediklerini belirterek, "Öğrencilerimizi birçok boyutta yetiştirmeyi hedeflediğimiz için çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Bunların en önemlisi "Geri Dönüşüm Hayat Oluyor" projesi. Söz konusu proje kapsamında okulumuzdaki bütün öğretmen ve öğrencilerimiz geri dönüşümlü karton ve plastikleri toplayarak çocukların adına sattıktan sonra elde edilen gelirle ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve gıda alıyorlar" dedi.

Projenin amacı hakkında bilgi veren Şimşek, "Amacımız çocuklarımızda bu duyarlılığı oluşturmak, doğamızı ve çevremizi korumak. Bununla da fiili olarak yaptığımız şeylerin neye tekabül ettiğini öğrencilerimize pratik olarak göstermektir. Çocuklarımız sonucu gördüklerinde de geri dönüşümün önemini anlıyorlar. Bir plastiğin çöpe atılması yerine geri dönüşüm kutusuna atılmasının bir yoksula yardım eli uzatmak olduğunu görmesi çocukları daha duyarlı yapıyor" ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Video Title