Bağdat Uluslararası Maarif Okulu Eğitime Başladı

30.09.2019

Irak’ta yeni öğretim yılının başlamasıyla başkent Bağdat’taki Türkiye Maarif Vakfı okulları da kapılarını öğrencilere açtı.

Zeyyuna semtindeki Bağdat Uluslararası Maarif Okulu’nda yeni eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

Türkiye Maarif Vakfı Irak Direktörlüğü yetkilileri, okulda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Irak’ta ikinci eğitim yılına girdiklerini hatırlattı.

Geçen yıl Erbil Uluslararası Maarif Okulu’nda başarılı bir eğitim dönemi geçirdiklerini ifade eden yetkililer, “Bu yıl da burada hep birlikte önemli başarılara imza atacağız. Tecrübeli ve dünyanın birçok yerinde görev yapan önemli bir kadromuz mevcut” diye konuştu.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız da yaptığı konuşmada velilere çocuklarını Maarif Okulları’na emanet ettikleri için teşekkür etti.

Irak’ta Türkiye’ye büyük teveccüh olduğunu gözlemlediğini belirten Yıldız, “Siz veliler de çocuklarınızı neden bu okullara gönderdiğinizin idraki içerisindesiniz. Ne biz sizleri Türkiye’ye olan teveccühünüzden dolayı mahcup edeceğiz, ne de kendimizi mahcup edeceğiz” dedi.

“Her çocuğun fahri babasıyım”

Maarif Okulları’nın uluslararası çapta nitelikli eğitim verdiğini vurgulayan Yıldız, şunları söyledi:

“Bu okulun arkasında güvendiğiniz ve bildiğiniz güçlü bir ülke var. Ben de buradaki her çocuğun fahri babasıyım. Son 3 yılda 40 ülkede 30 binden fazla öğrencinin eğitiminden sorumlu bir ekip var. Dolayısıyla çok kısa sürede çok önemli bir birikimle oluşturulmuş bir yapı mevcut. Velilerle dayanışma içerisinde olarak okuldaki tüm çalışmaların ve gelişmelerin takibini yapacağız.”

Bağdat Uluslararası Maarif Okulu’ndaki tören müzik dinletisiyle sona erdi.

Büyükelçi Yıldız, daha sonra Bağdat'ın Mansur semtindeki Maarif Okulu’nu da ziyaret etti.

Türkiye Maarif Vakfı’nın Irak’ta 3 kampüs kapsamında 10 okulu bulunuyor. Bağdat’taki iki kampüste 1200, Erbil'de de yaklaşık 800 öğrenci eğitim alıyor.

BENZER HABERLER

Video Title