Yönetici ve Öğretmen Adayları Maarif Akademi İftarında Buluştu

22.06.2017

Türkiye Maarif Vakfı’nın, Maarif Akademi Projesi kapsamında eğitimler gören kursiyerleri, Eyüp Bahariye Mevlevihânesi’nde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Kur’an tilavetiyle başlayan iftar programının açılışında konuşan Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Politikaları ve Öğretim Programları Birimi Başkanı Ahmet TÜRKBEN, Vakfın kısa süre içerisinde büyük mesafe katettiğini belirterek nitelikli insan kaynağı yetiştirmenin önemini vurguladı. Maarif Akademi’nin de bu insan kaynağını oluşturmak için hayata geçirildiğini söyleyen Türkben, konuşmasında vakfın vizyonu ve hedefleri hakkında da bilgiler verdi.

Kursiyerlere görevlerinin önemini anlatan Eğitim Teknolojileri ve Ar-Ge Daire Başkanı Şükrü KOÇ ise “Her öğrencinin sorumluluğunu hissetmek, kendi başarımız kadar öğrencilerin başarısını da etkileyen başlıca faktördür.” diye konuştu.

Vakıf bünyesinde kurulan Maarif Akademi, göreve başlayacak olan öğretmen ve yöneticileri yurtdışı görevlerine hazırlamak ve mesleki formasyon kazandırmak amacıyla farklı sertifika programları ve dil kursları düzenliyor.

DİĞER HABERLER

Video Title