Türkiye Maarif Vakfı Ülke Direktörleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

11.12.2017

Türkiye Maarif Vakfı Ülke Direktörleri İstişare Toplantısı 4-8 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün’ün açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıya, Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge Koordinatörleri, Ülke Direktörleri ve daire başkanları katıldı.

Ülke direktörlerinin, görevli bulundukları ülkelere dair yaptıkları değerlendirme konuşmalarının yanı sıra, Türkiye Maarif Vakfı Genel Merkezi’nde faaliyet gösteren daire başkanlıkları ve ilgili birimlerin işleyişinin ele alındığı sunumlar ile, merkez ve saha arasındaki bilgi, iletişim, dostluk ve koordinasyon ilişkileri bir kez daha güncellenip pekiştirildi. Mütevelli Heyeti üyelerinin yaptığı vizyon konuşmalarıyla tecrübe paylaşımında bulunuldu. Diplomasi ve protokol kuralları, özel okul işletmeciliği, yazışma usul ve esasları, elektronik belge yönetimi sistemi eğitim seminerleri ile program zenginleştirildi.

Türkiye Maarif Vakfı Ülke Direktörleri İstişare Toplantısı 8 Aralık 2017 Cuma günü, Milli Eğitim ve Kültür Eski Bakanı, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’nın, yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni eğitim sahasında temsil eden bir kurum olarak Türkiye Maarif Vakfı çalışanlarına, bilhassa ülke direktörlerine başarı dileklerini belirten konuşması ile tamamlandı.

DİĞER HABERLER

Video Title