Sudan Maarif Okullarında Mezuniyet Sevinci

17.05.2022Türkiye Maarif Vakfı Sudan Okullarının ilköğretim bölümü için 2021-2022 eğitim öğretim dönemi mezuniyet programı düzenlendi. Başkent Hartum’daki okul kampüsünde düzenlenen etkinliğe, Vakfın Sudan Temsilcisi Mehmet Nedim Aslan, ülkedeki Türk kurumlarının temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program mezun öğrencilerin seslendirdiği şarkılar ve oynadıkları oyunlarla renkli görüntülere sahne oldu. Törende konuşan Mehmet Nedim Aslan, bu sene anaokulundan 139, ilkokuldan 86 ve liseden 151 mezun vereceklerini aktardı. Okula büyük bir rağbet gösterildiğine dikkati çeken Aslan, “Biz bu rağbet karşısında mutlu oluyoruz. Okulumuz Sudan’ın en kaliteli eğitim veren okullarından biri ve bu kalitemizi daha da yukarıya taşımak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Maarif Okullarının başkent Hartum’un yanı sıra Sudan'ın batısındaki Niyala şehrinde şubesi bulunuyor. 2017-2018 eğitim döneminden bu yana faaliyet gösteren okullarda, Sudanlılara ek olarak Türkiye, Yemen, Mısır, Suriye ve Irak uyruklu yaklaşık 2 bin öğrenci eğitim görüyor.

DİĞER HABERLER

Video Title