Saraybosna Maarif Okullarında Eğitim-Öğretim Dönemi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

04.04.2021

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Maarif Okullarında düzenlenen eğitim öğretim dönemi değerlendirme toplantısına Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Saraybosna Kantonu Eğitim Bakanı Naida Hota-Muminović katıldı.

Toplantıda eğitim öğretim döneminde pandemi sürecinde alınan tedbirler ve uzaktan eğitim süreçleri konuşuldu. Başkan Akgün, Maarif Vakfının eğitim alanındaki çalışmaları ve iş birlikleri hakkında konuşma yaptı.

Toplantının ardından okulun sosyal tesislerini ve sınıfları gezen Bakan Muminović’e eşlik eden Başkan Akgün, Maarif Vakfının dünyadaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Muminović, Maarif öğretmenleriyle pandemi sürecinde uzaktan eğitim çalışmaları ile ilgili sohbet etti. Maarif Okullarının eğitim kalitesinden memnun olduklarını ifade eden Muminović, Başkan Akgün’e ve Maarif çalışanlarına teşekkür etti.

Ardından Başkan Akgün Maarif Okullarında görevli okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Toplantıda tüm öğretmenlere salgın sürecinde gösterdikleri gayret ve çaba için teşekkür etti.

Toplantıdan sonra Akgün, Maarif Okullarında düzenlenen ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle organize edilen Maarif Art ve Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından açılan resim sergisini gezdi.

DİĞER HABERLER

Video Title