Maarif Okullarında 19 Mayıs Coşkusu

19.05.2021

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dünyanın dört bir yanında Maarif Okullarında eğitim gören öğrenciler tarafından coşkuyla kutlandı.

Türkiye Maarif Vakfı tarafından ülkelerde öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen kısa filmde “19 Mayıs, bağımsızlığı karakter haline getirmiş bir milletin prangalarını tek tek söktüğü, yeni bir uyanışın tohumlarını attığı ve kurtuluş meşalesinin ateşini yaktığı bir mücadelenin tarihidir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!” mesajı verildi.

Sierra Leone Maarif Okullarında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öğrenciler tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programa katılan Freetown Büyükelçi Sibel Erkan, öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Afrika günleriyle birlikte kutlandı. Türkiye’nin Kinşasa Büyükelçisi Mehmet Munis Dirik’in katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Venezuela Maarif Okullarında da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Programa katılan Karakas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, Yunus Emre ve Türkçe Yılı etkinliklerine katılan öğrencilere ödüllerini takdim etti. Programa çok sayıda veli de katıldı.

ABD, Avustralya, Somali, Moritanya, Kamerun, Senegal, Sudan, Tanzanya, Kosova, Kuzey Makedonya, ve Kongo Cumhuriyeti’nde bulunduğu birçok ülkede Maarif Okullarında öğrenciler tarafından faklı dillerde düzenlenen çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

DİĞER HABERLER

Video Title