Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Maarif Okulunun başarı grafiğini sürekli yükselttiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

17.09.2021

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi, Türkiye’yi ziyaret etti.

Erdoğan ile Tshisekedi arasında yapılan baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ile ilişkilerin ve iş birliğinin geliştirilmesinin Türkiye’nin insani ve girişimci dış politikasının temel ilkelerinden biri olduğunu söyleyerek, Afrika’yla ilişkilerin özünün samimiyet, kardeşlik ve dayanışma olduğunun altını çizdi.

Türkiye Maarif Vakfının ülkedeki faaliyetleri ve FETÖ ile mücadele konusunda da değerlendirmelerinde bulunan Erdoğan şöyle konuştu:

“Kongo Demokratik Cumhuriyeti, FETÖ’nün Kinşasa’daki okulunu 2018 yılında Türkiye Maarif Vakfına devrederek ülkemizle dayanışmasını göstermiştir. Türk ve Kongolu öğretmenlerin görev yaptığı okulumuzda halihazırda 538 öğrenci eğitim hayatına devam etmektedir. Maarif Okulunun başarı grafiğini sürekli yükselttiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti makamlarının okulumuza ve FETÖ ile mücadelemize verdiği güçlü desteği sürdürmelerini bekliyoruz.”

DİĞER HABERLER

Video Title