Gürcistan Maarif Okulları Bakan Çavuşoğlu Tarafından Açıldı

26.12.2019

Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri Bakanları 8. Toplantısı’na katılmak için Gürcistan’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Maarif Vakfı’nın Gürcistan'daki yeni açtığı Maarif Okulu’nun açılış törenine katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ve başarı dileklerini iletti.

Gürcistan Uluslararası Maarif Okulları’nın güzel bir binada hizmet vermesinin son derece memnun edici olduğunu belirten Çavuşoğlu, 2017'de Türk vatandaşlarına yönelik açılan eğitim kurumunun bugün Gürcü okulu olarak yeni binasında Gürcistan Uluslararası Maarif Okulları adıyla hizmet verdiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maarif Vakfı’nın Gürcistan’da sadece Tiflis’te değil diğer şehirlerde de yeni okullar açacağını şimdiden söylemek isterim. Gürcüce, İngilizce ve Rusça eğitim vermesi, okulumuzun tam anlamıyla uluslararası bir okul olduğunun göstergesidir. Maarif Vakfı, tüm dünyada 42 ülkede okul işletiyor. Yeni okulların açılması için de arkadaşlarımız faaliyetlerini sürdürüyor. Şu ana kadar bu çalışmalar 100’den fazla ülkede devam ediyor. Sadece anaokulu, ilköğretim okulu değil, lise ve üniversiteler de Maarif Vakfı tarafından başarıyla işletiliyor. Eğitim kalitesi tüm ülkelerde velilerin ve o ülkeyi yönetenlerin takdirini kazanıyor. Maarif Vakfı, Türkiye’nin de desteğiyle bu eğitim kalitesini ileride daha da artıracaktır. O ülkelerde en iyi okullardan biri olmak için arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor.”

Gürcistan Uluslararası Maarif Okulları’nın lisans eğitimini Türkiye’de devam ettirecek öğrenciler için de bir tercih sebebi olacağına dikkati çeken Çavuşoğlu, “Öğrencilerimiz burada eğitim aldıktan sonra ileride Gürcistan’a güzel hizmetler yapacaklar. Gürcistan da Türkiye ve bölgedeki diğer ülkeler gibi çok kültürlü ve çok etnik yapılı bir ülkedir. Herkes Gürcistan’ın geleceği için iyi eğitim alarak ileride önemli görevler alacaktır. Maarif Vakfı da kaliteli öğrenciler yetiştirerek Gürcistan’ın sadece eğitimine değil, geleceğine ve kalkınmasına da katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Açılışa, Bakan Çavuşoğlu’nun yanı sıra Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Eğitim Müşaviri Yüksel Kara, Ticaret Ateşesi Ahmet Darçın, MÜSİAD Tiflis Şube Başkanı Özgür Yücel, GÜRTİAD Başkanı Osman Turan, Tiflis TİKA Koordinatörü Necla Demirdağ, THY Tiflis Müdürü Şerafettin Ekici, Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ali Oğuzhan Yüksel, yerli ve yabancı basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

BENZER HABERLER

Video Title